iem, zwłaszcza dla przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą. Stała obsługa prawna jest formą współpracy, która zapewnia klientowi największe korzyści z zakresu porad prawnych przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Taka usługa jest bardzo korzystna zwłaszcza dla przedsiębiorców działających w poszczególnych branżach gospodarki. Sam zakres usług świadczonych w ramach stałej obsługi prawnej jest ustalany indywidualnie w zależności od konkretnego klienta. Wycena stałej obsługi prawnej również nie jest stała i jest ustalana indywidualnie biorąc pod uwagę rodzaje świadczonych usług prawnych. Aby zacząć korzystać ze stałej obsługi prawnej należy skontaktować się z daną kancelarią prawną, która posiada taką usługę w swojej ofercie i ustalić szczegóły jej świadczenia.
Wycena usług kancelarii prawnych
Kancelaria prawna, czy to adwokacka, czy radcy prawnego, oferuje szeroki zakres usług świadczenia pomocy prawnej. Głównymi zadaniami kancelarii są udzielanie porad prawnych, sporządzanie oraz opiniowanie dokumentów, a także reprezentacja klienta przed sądami i urzędami. Kancelarie prawne bardzo często nie posiadają z góry ustalonego cennika swoich usług, ponieważ każda sprawa prawna jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego też wycena za świadczone usługi prawne jest wystawiana indywidualnie w zależności od rodzaju prowadzonej sprawy. Czynnikami, które mają wpływ na wycenę danej usługi są czas trwania oraz rodzaj sprawy prawnej, a także konieczność przygotowania odpowiednich materiałów. Niezależnie od tego, czy jest to udzielenie jednorazowej porady prawnej czy udzielanie stałej pomocy prawnej, ustalanie cen jest dopasowane do potrzeb klienta i rodzajów udzielanej pomocy prawnej. Wycena za sporządzanie czy opiniowanie dokumentów prawnych również jest uzależniona od rodzaju sprawy.
Wymagania zawodowe posiadane przez radcę prawnego
Praca w jakimkolwiek zawodzie prawniczym wymaga specjalnych kwalifikacji oraz spełniania określonych wymagań, więc to samo dotyczy również radcy prawnego. Pełne prawo do wykonywania zawodu radcy prawnego posiada osoba, która została wpisana na listę radców prawnych przez okręgową izbę. Warunkiem koniecznym do spełnienia żeby zostać radcą prawnym jest ukończenie magisterskich studiów prawniczych. Kolejnym wymaganym krokiem do zostania radcą jest odbycie specjalnej radcowskiej aplikacji, która kończy się specjalnym pisemnym egzaminem. Po zdaniu egzaminu radcowskiego dana osoba może pracować w zawodzie radcy prawnego po wpisaniu na specjalną listę. Droga do zostania radcą prawnym nie jest więc łatwa i wymaga posiadania określonych kwalifikacji. Kancelaria prawna, która jest miejscem wykonywania pracy między innymi radcy prawnego, oferuje szeroki zakres usług w ramach świadczenia pomocy prawnej klientom. Zawód radcy prawnego jest zakwalifikowany do tak zwanych wolnych zawodów zaufania publicznego.